در هفته گذشته نمایندگان عزیز مجلس، دریافت مالیات از سفرهای خارجی را تصویب کردند. برای همین رفتیم و با یک نماینده در این مورد مصاحبه کردیم.

ما: «سلام! لطفا در مورد این مصوبه مالیاتی جدید نظرتون رو بفرمایید.»

نماینده: «عرض سلام و ادب و احترام خدمت مردم نجیب و پایِ کار ایران. همچنین خسته نباشید خدمت شما اصحاب رسانه! خوشحالیم که توانستیم یک گام دیگر برای رفاه حال مردم برداریم و اقتصاد کشور را پویاتر از قبل کنیم.»

ما: «البته تا جایی که ما بازتاب این مصوبه رو تو فضای مجازی دیدیم، مردم خیلی از این موضوع خوشحال نبودن و شاکی هم شده بودن.»

نماینده: «من چی کاره‌ام؟»

ما: «شما نماینده‌ هستین.»

نماینده: «خوبه خودت داری می‌گی! من نماینده مردمم نه تویِ خبرنگارِ میکروفن به دست! بعد هم منبع خبری شما چهار تا شبکه اجتماعیِ خارجیه که غیر از سیاه‌نمایی کار دیگه‌ای بلد نیست. اصلا همین الان یه توییت می‌زنم و از وزیر جوان می‌خوام زودتر این منابع فساد رو فیلتر کنه.» (نماینده عزیز، گوشی آیفونش را از جیبش درمی‌آورد و توییت می‌زند).

ما: «خُب حالا می‌شه توضیح بدین این مالیات چیه؟ تا جایی که ما شنیده بودیم مالیات یا بر درآمده، یا بر مصرفه یا ارزش افزوده. این الان جز و کدوم دسته است؟!»

نماینده:   «تبر.»

ما: «یعنی چی؟»

نماینده: «یعنی ترابری به وسیله راه‌های خروج که مخففش می‌شه «تبر». بعد شما اطلاعاتت ناقصه. مگه بچگی یادت نیست می‌گفتیم «خیطی مالیات داره! بانک صادرات داره». اون خیطی جزو کدوم دسته بود؟ در ضمن ما برای رفاه حال مردم شرایطی رو فراهم کردیم که فقط از طریق یک بانک این مالیات رو پرداخت نکنن و بتونن از طریق کلیه بانک‌های کشور به رونق اقتصادی کشور کمک کنن.»

ما: «الان سوال اصلی مردم اینه که چرا یه دفعه باید رو این چیزا مالیات گرفته بشه؟»

نماینده: «شما آمار جهانی و نتایج پِژوهش دانشمندان ژاپنی و دانشگاه مریلند رو نگاه کنید. کشورهای پیشرفته اکثر درآمدشون از مالیاته! ما هم باید به این سمت بریم. اتفاقا تو گام‌های بعدی می‌خوایم دقیق‌تر روی یک مالیات بر مصرف دیگه هم کار کنیم.»

ما: «چی؟»

نماینده: «مالیات بر نفس کشیدن! به هر حال شما وقتی نفس می‌کشین، اکسیژن مصرف می‌کنین.»

ما: «بهتر نیست جای این کارها طرح مالیات بر خونه‌های خالی رو تصویب کنید که قیمت مسکن هم بیاد پایین؟»

نماینده: «قیمت مسکن که کلا حبابه. بعد هم خونه خالی اگه مصرف می‌شد که دیگه خالی نبود؛ رو چه حسابی از این خونه‌ها مالیات بگیریم! ما همه کارهامون حساب‌شده و براساس مطالعات دقیقه.»

ما: «ممنون از وقتی که در اختیار ما قرار دادین، اگه برای صحبت پایانی چیزی دارین بفرمایین.»

نماینده: «نه صحبت خاصی نیست. به هرحال وظیفه ما پاسخگویی به اصحاب رسانه است. مردم بدونن که ما شبانه‌روز داریم زحمت می‌کشیم که اونا در رفاه بیشتر باشن. حق مردم ما بیشتر از اینهاست. از قدیم هم گفتن حق گرفتنی است نه دادنی. شما به من رأی بدین، دور بعد خودم حق‌تون رو می‌گیرم!»

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
در همین رابطه بخوانید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در print
چاپ

لینک کوتاه: http://shahrvanddaily.ir/12043

43
پربازدیدهای هفته
آخرین مطالب