امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۷
آخرین اخبار
عملیات تب‌سنجی و غربالگری کرونا توسط هلال‌احمری‌ها در خروجی استان‌های سراسر کشور ادامه دارد:
عملیات تب‌سنجی و غربالگری کرونا توسط هلال‌احمری‌ها در خروجی استان‌های سراسر کشور ادامه دارد:

پس از شیوع بیماری کرونا در ایران و همزمانی این اتفاق با تعطیلات نوروزی جمعیت هلال‌احمر حضور هر ساله خودش در جاده‌ها را باتب‌ سنجی آغاز کرد که این عملیات تب‌سنجی و غربالگری کرونا توسط نیروهای هلال‌احمر در خروجی استان‌های سراسر کشور همچنانبا جدیت ادامه دارد. از ابتدای این طرح تا ساعت ۲۱ روزدوشنبه ۴ فروردین ماه ۳،۹۰۷،۲۵۳ خودرو توسط نیروهای جمعیت هلال‌احمرغربالگری شده‌اند و از ۱۳،۲۴۱،۴۴۱ نفر تب‌سنجی انجام شده است.

در آخرین آمار اعلام شده توسط این نهاد امادرسان عملیات تب‌سنجی توسط جمعیت هلال‌احمر از ساعت ۲۱ دوشنبه ۴ پتا ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۵ فروردین ماه ۴۳۱،۷۷۴ خودرو غربالگری شده‌ و از ۱،۲۶۰،۴۵۹ نفر تب‌سنجی انجام شده است که از این تعداد ۱،۳۷۲ نفرارجاع داده شده‌اند.

غربالگری ۱۰.۷ میلیون ایرانی در خصوص کرونا توسط هلال‌احمر

به گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌ احمر با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکنون عملیات غربالگری ۱۰ میلیون و ۷۰۰هزار ایرانی در مبادی ورودی استان‌ها و شهرهای کشور توسط امدادگران این نهاد انجام شده‌است.

علی حیدری نجات در حاشیه بازدید از پایگاه امدادونجات جاده ای و پست‌های پایش و غربالگری کرونای مبادی ورودی آذربایجان‌غربیدر شهرستان بوکان  اظهار داشت: نیروهای جمعیت هلال‌احمر در تمامی ورودی‌های ۱۳ استان کشور که به هلال احمر واگذار شده اقدامبه غربالگری مسافران ورودی به استان‌ها و شهرستان‌ها کرده و افراد مشکوک را به مراکز درمانی اعزام می کنند.

طرح ملی پایش و غربالگری بیماری کرونا توسط چهار هزار نفر نیروی عملیاتی در مبادی شهرهای مختلف کشور اجرا و عملیاتغربالگری را با استفاده از تب‌سنج‌های حرارتی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه داوطلبان در قالب ۸۵۱ پست در ۱۳ استان کشور فعالیت دارند، اضافه کرد: این نهاد در اجرای این طرح ملی بابهره‌گیری از نیروهای خود با آمبولانس آماده و تجهیزات کامل در کنار پلیس، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی  در این پست‌هاحضوری فعال دارد.

بنا بر گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌ احمر از ابتدای اجرای طرح غربالگری تاکنون هشت هزار نفر مشکوک به کرونا درورودی‌های شهری شناسایی شده و به مراکز درمانی در سراسر کشور معرفی شده‌اند.

پایش سلامت سرنشینان بیش از ۳۰۰ هزار خودرو درخروجی های مازندران

مازندران از استان‌هایی بود که از سفر مسافران نوروزی بی‌نصیب نماند و به همین دلیل تب‌سنجی توسط هلال‌احمری‌ها در این استان باجدیت دنبال شد. معاون بهداشت،درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر مازندران از پایش سلامت و تب سنجی سرنشینان ۳۰۰ هزارخودرو به استعداد ۹۰۰هزارنفر در خروجی های استان خبرداد. آرش سید صالحی گفت: در راستای مصوبات ستاد استانی مهارکرونامقرر شد تیم های جمعیت هلال احمر به عنوان خط اول مقابله با کرونا با استقرار در پست های ایجاد شده در خروجی های استان نسبتبه پایش سلامت و تب سنجی همه مسافران اقدام کنند که براین اساس تاکنون سرنشینان بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی خروجی ازاستان مورد غربالگری  و تب سنجی قرارگرفتند.

پس از این اقدام ۱۳۹ نفر که مشکوک به علائمی از ابتلا به ویروس کرونا بودند به تیم های پزشکی مستقر در پست های مزبور ارجاعشدند تا اقدامات تشخیصی قطعی و مراحل درمانی در دستور کار قرارگیرد.

سید صالحی هدف ازپایش سلامت مسافرین خروجی استان را شناسایی افراد مشکوک به ویروس کرونا از طریق سنجش نخستینعلامت بیماری مزبور یعنی افزایش تب و دمای عمومی بدن دانست و گفت: دراین عملیات افراد مشکوک جهت اقدامات بعدی نظیر قرنطینهو طی مراحل درمانی به گروه بهداشت و درمان مستقر در ایستگاه  ها هدایت می شوند.

سرنشینان تمامی خودروی خروجی از استان به دقت مورد پایش و غربالگری قرار می گیرند و امکان خروج افرادی که مشکوک به ابتلا بهویروس کووید ۱۹ باشند وجود ندارد.

غربالگری کرونا برای بیش از ۳۸۰ هزار نفر در لرستان

لرستان هم از سفر مسافران نوروز بی‌نصیب نمانده است، به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تا امروز بیش از ۳۸۰ هزار نفردر لرستان مورد تست غربالگری قرار گرفتند.صارم رضایی در جمع خبرنگاران گفت: از هفدهم اسفند سال گذشته که جمعیت هلال احمر لرستان در بحث غربالگری مسافران درجاده‌های لرستان فعالیت خود را آغاز کرد، تا چهارم فروردین ماه، ۳۸۷ هزار و ۴۷۲ نفر را مورد پایش سلامت قرار داد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر لرستان در ۲۸ نقطه از مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان پست های بازرسی سلامت ایجاد کرده کهشبانه روز در حال تلاش برای کنترل و مبارزه با کرونا هستند. طی مدت یاد شده، ۲۹ فرد با علائم مشکوک به کرونا نیز مورد شناساییقرار گرفته اند که جهت سیر مراحل درمان به مراکز درمانی مورد هدف انتقال داده شدند.رضایی گفت: از آغاز طرح پایش سلامت توسط جمعیت هلال احمر لرستان بیش از یک هزار ۳۵۰ نفر روز توسط امدادگران، نجاتگران،جوانان، داوطلبان و پرسنل فعالیت صورت گرفته است.

پایش سلامت سرنشینان ۱۵ هزار و ۴۸۵ خودرو در جاده های زنجان

زنجان استان دیگری است که تب‌سنجی در آن با جدیت توسط هلال‌احمر انجام شده است، به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر استانزنجان در ۲۶ روز گذشته سلامت سرنشینان ۱۵ هزار و ۴۸۵ خودرو در این استان توسط داوطلبان، اعضای جوانان و کارکنان مورد پایشقرار گرفته است. شهرام میرزایی می‌گوید تب سنجی و غربالگری این تعداد از سرنشینان در ۲۰ مبدا ورودی و خروجی شهرها، ترمینال،راه آهن و شهر تاریخی سلطانیه انجام شد.

وی ادامه داد: از ۹ اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین امسال، در استان زنجان ۳۹ هزار و ۸۹۸ نفر تب سنجی شده و سلامت آنها درخصوص ابتلا به ویروس کرونا مورد پایش قرار گرفته است.مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از این تعداد ۳۱۰ نفر با علائم اولیه کرونا تشخیص داده شده  که از این تعداد ۲۷۰ نفر به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند.میرزایی افزود: در پست های بازرسی سلامت، پایش، غربالگری و تب سنجی افراد ورودی به شهرهای استان ۵۴۳ نفر فعالیت می کنند.

وی گفت: از این تعداد ۴۱۱ نفر داوطلب و اعضای جوانان و ۱۳۲ نفر نیز از کارکنان جمعیت هلال احمر استان زنجان هستند. همچنیندر پست های سلامت و غربالگری ۷۲ خودرو اعم از کمک دار، سبک و آمبولانس فعال است.

وی افزود: اعضای داوطلب و کارکنان جمعیت هلال احمر استان زنجان در ۱۸  پست بازرسی سلامت افراد را به روش تب سنجی کنترلمی کنند و آموزش های مورد نیاز در این زمینه هم به آنها ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تیم ها از ۱۹ اسفند سال گذشته تا سوم فروردین امسال توانستند سرنشینان  ۹هزار و ۸۴۶ خودرو را در ۱۸  پست بازرسی سلامت تب سنجی کنند.

تب سنجی ۵۳۴ هزار نفر در خروجی های استان آذربایجان شرقی

به گفته هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  از ۱۷ اسفند ۹۸ تا پایان ۴ فروردین، تیم های غربالگریجمعیت هلال احمر مستقر در خروجی های استان، ۵۳۴ هزار نفر از سر نشینان ۲۱۲ هزار خودرو را  تب سنجی کردند که از این تعداد۶۵۸ نفر دارای علائم بودند و به مسئولان مربوطه جهت پیگیری معرفی شده اند .در این غربالگری ها روزانه ۱۹۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر به همراه ۶۲ تن از پرسنل در ۵۳ پایگاه غربالگری فعالیت دارند.

غربالگری بیش از ۲۴۹هزار نفر در ورودی های استان یزد

و یزد که هر سال میزبان مسافران نوروزی زیادی بود امسال با کاهش شدید تعداد این مسافران نوروزی مواجهه شد با این حال تاکنون۲۴۹ هزار و ۷۶۲ نفر در طرح غربالگری هموطنان مشکوک به کرونا ویروس، توسط جمعیت هلال احمر یزد تب سنجی شدند.محسن حرازی زاده یزدی گفت: در ۲۰ پایگاه فعال در سطح استان یزد و با فعالیت امدادگران و جوانان و داوطلبان هلال احمر، طرح ملیغربالگری در ورودی و خروجی های استان در حال اجرا است و فعالیت ایستگاه‌های امدادی هلال احمر تا رفع کامل آلودگی زیستی دراستان ادامه خواهد داشت.

حرازی زاده با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در ۲۰ ایستگاه بازرسی طرح سلامت بیان کرد: همزمان با شیوع و گسترش کرونادر استان یزد از تاریخ ۹ اسفند ماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای ورودی و خروجی استان ، راه آهن وترمینال با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی و شهرداری و دیگر دستگاه های خدمت رسان استقرار پیدا کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد اضافه کرد: تاکنون ۹۳ هزار و ۵۹۴ خودرو سواری و ۴۱۵ اتوبوس در محورهای مواصلاتیاستان یزد تب سنجی و غربالگری شدند، طبق آخرین آمارگیری انجام شده تا پایان روز چهارم فروردین ماه ۲۴۹ هزار و ۷۶۲ نفرغربالگری و تب سنجی شدند که از این تعداد ۶۳۷ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی استان ارجاع داده شده‌اند.

از تاریخ ۹ اسفند ماه سال ۹۸ تا چهارم فروردین امسال، مجموعه غربالگری در تمام پایگاه های هلال احمر در سراسر استان غربالگریبه وسیله ۲۹۲ تب سنج انجام و ۱۲۶ نفر از پرسنل هلال احمر و ۹۰۴ نفر از اعضای جوانان ، امدادگران و داوطلبان آموزش دیده تحتعنوان تیم های اجرایی با ۹۷ خودرو امدادی و کمک دار تمام استان را تحت پوشش خدمات خود قرار داده‌اند.

 

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عملیات تب‌سنجی و غربالگری کرونا توسط هلال‌احمری‌ها در خروجی استان‌های سراسر کشور ادامه دارد: 
تب‌سنجی مسافران در تمام شهرها انجام می‌شود
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY