امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۴
آخرین اخبار
امدادرسانی ها در 20 استان متاثر از سیل و آبگرفتگی ادامه دارد:
امدادرسانی ها در 20 استان متاثر از سیل و آبگرفتگی ادامه دارد:

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلالاحمر از امدادرسانی به ۱۵ هزار و ۲۷۵ نفر در ۲۰ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی خبرداد. مرتضی سلیمی درباره عملیات امدادرسانی به ۱۵ هزار و ۲۷۵ نفر از هموطنان در سیل و آبگرفتگی ۲۰ استان، گفت: استان هایآذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، فارس، قزوین،سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، هرمزگان، سمنان،متاثر از  سیل و آبگرفتگیو حوادث جوی بوده اند.

وی با اشاره به فعالیت ۷۸۴ نفر در قالب ۱۵۷ تیم امدادی در حال امدادرسانی به هموطنان هستند، افزود: نیروهای امدادی هلال احمر به۶۶ شهر و روستا و ۹ محور کوهستانی امدادرسانی کردند و ۱۵ هزار و ۲۷۵ نفر از خدمات امدادی برخوردار شدند.یک هزار و ۳۵۴ نفراز خدامت اسکان اضطراری برخوردار شده و ۸۹ نفر هم به مناطق امن منتقل شدند.

فعالیت ۴ فروند بالگرد برای نجات گرفتاران و انتقال اقلام امدادی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره خدمات امدادهوایی به متاثر از سیل و آبگرفتگی در کشور، گفت: امدادهواییجمعیت هلال احمر با استفاده از ۴ فروند بالگرد امدادی هلال احمر با ۱۰ ساعت پرواز موفق به نجات افراد گرفتار در سیلاب و همچنینانتقال اقلام امدادی به مناطق صعب العبور شد.

به گفته وی، با تلاش نیروهای هلال احمر ۱۰۲ واحد مسکونی از آب تخلیه و ۱۸ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شد وامدادرسانی  در بوشهر، هرمزگان ، کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان همچنان ادامه دارد .

سلیمی درباره اقلام توزیع شده در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی، افزود: ۲۰۵ دستگاه چادر، ۴ هزار و ۵۰۹ تخته پتو، یک هزار و۷۲۴ تخته موکت، یک هزار و ۳۹۳ کیلوگرم برنج، ۴۲۶ کیلوگرم نایلون، ۲ هزار و ۳۲۶ بسته غذایی و ۲ هزار و ۶۲۱ قوطی انواع کنسرومیان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است.

اقدامات امدادی در استان بوشهر

سلیمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای امدادرسانی به هموطنان در استان بوشهر، گفت: ۵۰۱  نفر از هموطنان در سه شهرستاندشتی، کنگان و گناوه در استان بوشهر، متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند که از این تعداد ۱۱۰ نفر به صورت اضطراری اسکان دادهشدند و ۴۲ نفر هم با انجام ۵ سورتی پرواز نجات داده شده و به مناطق امن انتقال پیدا کردند. از ۲۰ واحد مسکونی هم  آب تخلیه شد.

وی افزود: ۵۰ دستگاه چادر، ۳۰۰ تخته پتو، ۱۶۰ تخته موکت، ۱۰۰ کیلوگرم برنج، ۱۵۵ کیلوگرم نایلون و ۸۰ کیلوگرم حبوبات میان متاثراناز سیل در استان بوشهر توزیع شده است.

اقدامات امدادی در استان هرمزگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت ۱۲۰ نیروی عملیاتی در سه شهرستان میناب، رودان و بندرعباس دراستان هرمزگان، گفت: یک هزار و ۲۶۵ نفر در این استان متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اندکه از این تعداد ۶۸۷ نفر  از اهالیروستاهای تمبک بالا و پایین در مدارس میناب به صورت اضطراری اسکان داده شدند.۴۰ نفر از سیل زدگان هم نجات داده شدند.

وی درباره توزیع اقلام امدادی میان متاثران از سیل و آبگرفتگی استان هرمزگان، اضافه کرد: ۱۵۸ تخته پتو، ۳۰۰ تخته موکت، ۳۰۰ بستهغذایی و ۵۰۰ قوطی کنسرو میان متاثران توزیع شده است.

امدادرسانی به ۴ شهرستان کرمان

سلیمی درباره امدادرسانی به متاثران از سیل و آبگرفتگی در استان کرمان، گفت: ۱۲ هزار و ۴۷۵ نفر در ۱۳۰ روستای شهرستان هایرودبارجنوب، قلعه گنج، کهنوج و ریگان متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند که از این تعداد ۵۰۸ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدهو ۱۰ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ امدادگر و نجاتگر برای کمک به هموطنان سیل زده در استان کرمان، افزود: ۱۵۱ دستگاه چادر، ۳ هزار و۳۲۵ تخته پتو، یک هزار و ۹۶۹ بسته غذایی، یک هزار و ۳۰۵ کیلوگرم برنج، ۷۰۵ کیلوگرم حبوبات و یک هزار و ۷۶۴ قوطی کنسرو میانمتاثران توزیع شد.

اقدامات انجام شده در استان سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره امدادرسانی به ۶۶ نفر از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان سیستانو بلوچستان، تاکید کرد: هموطنان در ۶ شهرستان چ ابهار، خاش، دلگان، سراوان، فنوج و نیکشهر متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند که۴۹ نفر از آن ها به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۶ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

به گفته سلیمی، ۱۴ دستگاه چادر و ۹۰ تخته پتو میان متاثران سیستان و بلوچستانی توزیع شده است.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امدادرسانی ها در 20 استان متاثر از سیل و آبگرفتگی ادامه دارد: 
امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۱۵ هزار نفر
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY