امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۲
آخرین اخبار

تعطیلی مغازه ها تا ۲۳ فروردین تمدید شد. پیش از این اعلام شده بود که بازاری ها به استثنای فروشندگان مواد غذایی و اقلام ضروری تا ۲۰ فروردین تعطیل هستند. قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف کشور با اعلام این موضوع گفته است که بازاری های ایران با ستاد ملی مبارزه با کرونا همکاری گسترده ای داشته اند و بنا شده است که واحدهای تعطیل بعد از تعطیلات نیمه شعبان و آخر هفته موکول بازگشایی شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پس از این تاریخ هم بازگشایی صنوف اولویت بندی می شوند و اولویت با صنوفی است که خدمات و کالاهای ضروری تر ارائه می دهند. به گفته فراهانی این فرایند تا اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت و از اول اردیبهشت اغلب صنوف فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

بر اساس اطلاعیه ای که پیش از این از سوی ستاد مبارزه با کرونا منتشر شده بود، فروشگاه های زنجیره ای جز اصنافی اعلام شده اند که نباید تعطیل باشند. به جز این سوپرمارکت‌ها، میوه و سبزی فروشی‌ها، مراکز فروش محصولات پروتئینی مانند قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها و ماهی فروشی‌ها، میادین میوه و تره بار، لبنیات فروشی، نانوایی‌ها و مراکز تهیه غذا‌های آماده بیرون بر نباید تعطیل شوند. همچنین جایگاه‌های سوخت، تعمیرگاه‌ها و تأسیسات فنی خودرو و منازل، مراکز بهداشتی درمانی دولتی و خصوصی، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، مراکز پخش دارو و مواد غذایی، مراکز تامین آمبولانس و داروخانه‌ها نیز از دیگر اصناف تعطیلی ناپذیر اعلام شده اند.

در این اطلاعیه همچنین دسته دیگری از اصناف باید با محدودیت فعالیت کنند که از جمله آنها دفاتر پیشخوان دولت، دفاتر پلیس +۱۰، دفاتر الکترونیک قوه قضاییه و دفاتر ثبت اسناد رسمی هستند. همچنین صرافی ها، بانک ها، هتل ها و پایانه های مسافربری جاده ای، راه آهن و فرودگاه هم در دسته این اصناف قرار گرفته اند و فعالیت بقیه صنوف تا ۲۳ فروردین ماه متوقف شده است. مشاغل محدود شده با ساعت کاری و شعبات کمتر فعالیت می کنند و افراد باید قبل از مراجعه به این اصناف به صورت تلفنی جزییات ساعات فعالیت مراکز مربوط را جویا شوند.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعطیلی بازار تمدید شد
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY