امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۲
آخرین اخبار
فدراسیون درگیر فسخ قرارداد کولاکوویچ، کارشناسان موافق مربی وطنی
فدراسیون درگیر فسخ قرارداد کولاکوویچ، کارشناسان موافق مربی وطنی

شخص اول نیمکت تیم‌ملی والیبال ایران در المپیک توکیو هنوز مشخص نیست و در این شرایط خیلی‌ها اعتقاد دارند باید مربی ایرانی جایگزین کولاکوویچ شود.

به گزارش «شهروند»، ایگور کولاکوویچ که بعد از المپیک ریو ۲۰۱۶ و قطع همکاری فدراسیون والیبال با رائول لوزانو، هدایت تیم‌ملی والیبال ایران را برعهده گرفت، در سه‌سال اخیر در شرایطی هدایت بلندقامتان ایرانی را برعهده داشت که هر‌سال عملکرد به شدت از سوی منتقدانش مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت.

با اینکه فدراسیون والیبال به دلیل تغییرات زیاد مدیریتی در یکی، دو‌سال اخیر توان جابه‌جایی مربی را نداشت و تصمیم به حضور در المپیک ۲۰۲۰ با سرمربیگری کولاکوویچ گرفته بود، اما تعویق المپیک باعث تغییر برنامه‌های فدراسیون شد.

در همان ایام نوروز، داورزنی که از تعویق المپیک و لغو احتمالی لیگ ملت‌های والیبال در‌سال ۲۰۲۰ باخبر شده بود، مذاکره با کولاکوویچ را برای فسخ قراردادش آغاز کرد. این مربی صرب که تا پایان تابستان با فدراسیون ایران قرارداد داشت، درواقع در ماه‌های آینده نمی‌توانست هیچ فعالیتی داشته باشد و فدراسیون باید بی‌دلیل حقوق او و دستیارانش را پرداخت می‌کرد.

فدراسیون حدود ۱۰ روز قبل از مذاکره با کولاکوویچ برای فسخ قرارداد خبر داد، اما هنوز هیچ خبر رسمی مبنی بر پایان همکاری دوطرف از سوی فدراسیون منتشر نشده است. وقتی به سراغ ایگور کولاکوویچ هم رفتیم تا از او این مسأله را جویا شویم، این مربی نیز آینده را منوط به تصمیمات فدراسیون دانست.

طی روزهای اخیر محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون و امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم‌ملی موضع جدیدی نگرفتند و به نظر می‌رسد هنوز برای فسخ قرارداد رسمی با کولاکوویچ به توافق نرسیدند.

با این حال بیش از همه برای علاقه‌مندان به والیبال نام سرمربی جدید تیم‌ملی جذابیت دارد؛ اینکه چه کسی شخص اول نیمکت ایران در المپیک توکیو در تابستان‌سال آینده خواهد بود.

بهنام محمودی، بازیکن اسبق تیم‌ملی که اخیرا با فدراسیون به‌عنوان یکی از اعضای هیأت رئیسه همکاری خود را آغاز کرده، درباره پایان کار کولاکوویچ با ایران به «شهروند» می‌گوید:   «کولاکوویچ در سال‌های اخیر زحمات زیادی کشید و نتایج نسبتا خوبی هم کسب کرد. به‌هرحال او هم نقاط ضعفی داشت، اما فدراسیون در این شرایط بهترین تصمیم را گرفت.»

او درباره انتخاب جانشین کولاکوویچ عنوان می‌کند:  «اعتقاد دارم مربیان ایرانی در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشتند و می‌توانند در حد و اندازه مربیان خارجی کار کنند. بالاخره باید زمانی برسد که به مربیان ایرانی هم اعتماد کنیم تا آنها نشان دهند که به اندازه خارجی‌ها توانایی دارند. از نظر من حداقل چهار، پنج مربی در ایران داریم که می‌توانند گزینه سرمربیگری تیم‌ملی باشند. البته این موضوع نیاز به بحث و بررسی بیشتر در کمیته فنی و هیأت رئیسه فدراسیون دارد و باید به صورت کارشناسی برای نیمکت تیم‌ملی در المپیک تصمیم گرفت.»

با وجود صحبت‌های کارشناسی بهنام محمودی و اعتقاد او به مربی ایرانی، خوش‌خبر، سرپرست تیم‌ملی چند بار بر روی استخدام مربی طراز اول خارجی برای نیمکت تیم‌ملی تأکید کرده است.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فدراسیون درگیر فسخ قرارداد کولاکوویچ، کارشناسان موافق مربی وطنی 
نیمکت تیم‌ملی والیبال هم ایرانیزه می‌شود؟
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY