امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۸
آخرین اخبار
پشت‌پرده حل‌شدن مناقشه فدراسیون و AFC بر سر نبی
پشت‌پرده حل‌شدن مناقشه فدراسیون و AFC بر سر نبی
| با پایان یافتن مناقشه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و ایران، مهدی محمدنبی به عنوان دبیرکل قانونی فدراسیون فوتبال انتخاب و معرفی شد.

با پایان یافتن مناقشه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و ایران، مهدی محمدنبی به عنوان دبیرکل قانونی فدراسیون فوتبال انتخاب و معرفی شد.

به گزارش «شهروند» مقامات AFC که اخیرا با ارسال سه نامه رسما از روال اداری و اجرایی فوتبال ما انتقاد و با انتصاب نبی به‌عنوان دبیرکل مخالفت کرده بودند، با رایزنی‌های صورت گرفته و پیگیری مقامات وزارت ورزش رسما از موضع خود کوتاه آمدند تا این بحران که ممکن بود خسارات بزرگی برای فوتبال ایران به دنبال داشته باشد، به پایان برسد.وحید کردونی عضو ایرانی  AFC که از افراد پرنفوذ به حساب می‌آید و مسئولیت امور فدراسیون‌های عضو نهاد حاکم بر فوتبال آسیا برعهده او است، نقش زیادی در پایان این ابهامات و مشکلات داشت.

البته طبق اخبار منتشرشده در رسانه‌ها در روزهای اخیر مدیران فدراسیون فوتبال همین مسئول ایرانی را مقصر ورود کنفدراسیون به پرونده پیچیده انتصاب دبیرکل جدید فدراسیون قلمداد کرده بودند که با دریافت اطلاعات از یک عضو هیأت رئیسه AFC را مجاب کرده تا با انتخاب نبی به عنوان دبیرکل مخالفت جدی داشته باشد.

در این بین حملات بسیاری هم در رسانه‌های ایران به کردونی شد. اما در همین شرایط فضای فنی علیه او، به یکباره صفحه اینستاگرام رسمی مسئول ایرانی کنفدارسیون فوتبال آسیا شروع به فعالیت کرد. او ابتدا در پیامی توضیح داد که آنها ارتباط نزدیکی با اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران دارند و این موضوع حل  می‌شود و به‌ زودی خبرهای خوبی منتشر خواهد شد. سپس با توجه به تعطیلات آخر هفته AFC مقدمات برگزاری یک ویدیو کنفرانس با حضور حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون و دو مقام اجرایی کنفدراسیون برای مذاکره را فراهم کرد تا سوءتفاهم و مشکلات به وجود آمده به پایان برسد. سپس اخبار و تصویر این کنفرانس ویدیویی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و باز هم خبر داد که مذاکرات خوبی انجام و مشکلات به وجود آمده حل خواهد شد. درنهایت صبح دیروز بعد از اینکه کنفدراسیون در سه نامه با دبیرکلی نبی مخالفت و به ایران تأکید کرده بود مفاد اساسنامه را نقض نکند تا دچار چالش و اختلافات حقوقی نشود، رسما به مناقشه پایان داد و انتصاب نبی به‌عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال را پذیرفت.

اتفاق بسیار مهم در پایان این جنگ البته تماس مقامات ارشد فدراسیون و وزارت ورزش با کردونی برای کمک به فدراسیون فوتبال ایران بود. شنیده می‌شود با توجه به نفوذ بسیار زیاد کردونی در AFC مقامات ارشد وزارت ورزش برای حل اختلافات به وجود آمده با کردونی تماس گرفتند و رسما از او خواهش کرده بودند به‌عنوان یک ایرانی به فوتبال ایران کمک کند و جلوی بزرگ‌ترشدن چالش را بگیرد. مدیران فدراسیون فوتبال هم البته همین درخواست را از این مسئول ایرانی AFC داشتند و با توجه به مطالب تند منتشرشده در رسانه‌ها و اتفاقاتی که رخ داد، کردونی رسما با ورود به موضوع مقدمات پایان اختلاف و رسمی‌شدن دبیرکلی نبی را فراهم کرد.

حالا فوتبال ایران با انتصاب قانونی دبیرکل جدید وارد پروسه اصلاح اساسنامه و برگزاری مجمع عمومی و بعد از آن مجمع انتخاباتی خواهد شد.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشت‌پرده حل‌شدن مناقشه فدراسیون و AFC بر سر نبی 
یک ناشناس حکم دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال را گرفت
با پایان یافتن مناقشه اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا و ایران، مهدی محمدنبی به عنوان دبیرکل قانونی فدراسیون فوتبال انتخاب و معرفی شد.
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY