امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۸
آخرین اخبار
ماجرای خانواده‌ای که ۲۲‌ سال چشم‌انتظار دو گمشده‌شان هستند
ماجرای خانواده‌ای که ۲۲‌ سال چشم‌انتظار دو گمشده‌شان هستند

خوشحال و خندان از ماشین پیاده شدند و با بابا خداحافظی کردند و به طرف سینما رفتند. این آخرین تصویری است که پدر سید‌هادی و سیدمهدی بارها و بارها تعریف کرده است. ۲۲‌ سال از آن روز می‌گذرد و این پدر هنوز چشم‌به‌راه فرزندانش است. این دو برادر شانزدهم خرداد ۷۷ در شهر بابل به طرز عجیبی ناپدید شدند. آنها صبح آن روز به سینما رفتند اما بعد از آن ناپدید شدند و هیچ‌کس هم این دو برادر را ندید. درواقع پدر خانواده ناصری آخرین کسی است که‌ هادی و مهدی را دیده و همین هم مثل خوره سال‌هاست که به جانش افتاده است.

مهدی کارنامه‌اش را گرفته بود، شاگرد اول مدرسه با معدل ۲۰، آن روز وقتی به خانه رسید سر از پا نمی‌شناخت، این پسر دوازده ساله فقط منتظر بود تا پدر به خانه بیاید و نمره‌هایش را ببیند. شب که پدر از نانوایی به خانه بازگشت، از دیدن موفقیت پسرش آن‌قدر ذوق کرد که به او قول داد او و برادر بزرگ‌ترش‌، هادی، را به سینما ببرد. همین هم شد، صبح روز شانزدهم خرداد ‌هادی و مهدی سوار بر ماشین پدر به طرف سینما آزادی بابل رفتند. نزدیک سینما که شدند پدر مهدی را به ‌هادی سپرد.‌ هادی آن موقع ۱۷‌سال داشت، پسر بزرگ خانه که کمک‌دست پدرش بود. هادی و مهدی دست در دست هم از مقابل پدر دور شدند و به طرف ورودی سینما رفتند. این رفتن آنها اما تا الان بازگشتی نداشته است.

آن‌طور که برادر مهدی و ‌هادی به «شهروند» می‌گوید پدر و مادرش از آن روز دیگر زندگی‌شان زیر و رو شد:  «من آن موقع ۷‌ سال بیشتر نداشتم، اما یادم هست که مادرم هر روز گریه می‌کرد. پدرم هم شب‌ها تا صبح بیدار بود و در ایوان خانه قدم می‌زد.» آن‌طور که او می‌گوید برای پیداشدن برادرانش هر کاری که لازم بوده انجام شده، پلیس، آگاهی، دعانویس و آینه‌بین حتی اینترپل هم در جریان این پرونده است اما همه اینها هم برای به دست آمدن حتی یک رد پا از ‌هادی و مهدی کافی نبود. با وجود این، این پرونده همچنان در دادگستری مفتوح است و شاید روزی پایان خوشی داشته باشد. کوچک‌ترین عضو خانواده ناصری می‌گوید: «مادر او از غم ‌دوری دو پسرش قدش خمیده شده است و پدرش هم با انواع و اقسام بیماری‌ها هنوز از گم‌شدن فرزندانش زجر می‌کشد.» این والدین زجرکشیده هنوز هم امیدوارند، همین چند ماه پیش بود که آنها راهی عراق شدند تا شاید آنجا ردی از پسران گمشده‌شان پیدا کنند.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ماجرای خانواده‌ای که ۲۲‌ سال چشم‌انتظار دو گمشده‌شان هستند 
آخرین تصویر دو پسر روبه‌روی سینما بابل
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY