امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
آخرین اخبار
دورخیز ورزش ایران برای کسب کرسی‌های بین‌المللی تأثیرگذار
دورخیز ورزش ایران برای کسب کرسی‌های بین‌المللی تأثیرگذار

وزارت ورزش تصمیم گرفته برای تقویت روابط بین‌الملل ورزش ایران، علاوه بر تصویب یک آیین‌نامه برای روسای فدراسیون‌ها کلاس زبان انگلیسی برگزار کند.

به گزارش «شهروند»، قطعا در سال‌های اخیر بارها از زبان ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی شنیده‌اید که بعد از شکست در یک مسابقه بزرگ به خاطر ناداوری یا یک رأی ناعادلانه توسط یک نهاد ورزشی، حسرت نداشتن یک کرسی مهم در مجامع جهانی را خورده‌اند.

برخی کرسی‌هایی هم که در دوره‌های خاصی برای مدیران ورزشی ایران کسب شده، به دلیل اختلافات شخصی افراد از دست ‌رفته و در نهایت کمکی به ورزش ایران نشده است.

حالا با حضور مهدی علی‌نژاد در معاونت قهرمانی وزارت ورزش که خودش در یک‌دهه اخیر به عنوان رئیس فدراسیون ووشوی ایران و عضو هیأت‌رئیسه فدراسیون جهانی یکی از افراد تأثیرگذار ووشوی جهان محسوب می‌شد، وزارت ورزش برای حمایت از نمایندگان ایران در جهت کسب کرسی‌های مهم بین‌المللی آیین‌نامه‌ای تصویب و به فدراسیون‌ها ابلاغ کرده است.

در این آیین‌نامه که به فدراسیون‌ها ابلاغ شده و لازم‌الاجراست، برای حمایت وزارت ورزش از فردی که به مجامع جهانی برای کسب کرسی معرفی می‌شود، شروطی قرار داده شده است.

علی‌نژاد در این‌باره می‌گوید: «حمایت‌های ما مثل اخذ روادید، بلیت رفت و برگشت و… خواهد بود که جدا از بودجه مصوب وزارت ورزش برای فدراسیون‌هاست. البته شرط حمایت وزارت ورزش اول از همه این است که باید فرد مورد نظر ۶ماه قبل از انتخابات به ما خبر بدهد. تسلط به زبان انگلیسی و سابقه مطلوب از دیگر شروط ما برای حمایت از افراد در مجامع بین‌المللی است. تغییر افراد در سمت‌های بین‌المللی دیگر این‌طور نیست که فقط با نظر فدراسیون باشد. یکی از آسیب‌های ما این است که هرکسی سمتی می‌گیرد، می‌خواهد نفر قبلی را کنار بزند. از این پس جلوی این اتفاق گرفته می‌شود و باید شورایی که تشکیل می‌شود، برای این تغییر مجوز بدهد».

و شاید یکی از مهم‌ترین شروط وزارت ورزش تسلط به زبان انگلیسی است؛ اتفاقی که در دوره‌های قبلی رخ نمی‌داد و حتی گاهی اوقات باعث آبروریزی هم می‌شد. تصور کنید برخی مدیران ایرانی که اصلا به زبان انگلیسی تسلط ندارند، کرسی بین‌المللی کسب می‌کنند، اما چیزی از محتویات جلسات متوجه نمی‌شوند و قدرت لابی با سایر اعضا را ندارند.

وزارت ورزش این‌بار چنین شرطی را لحاظ کرده تا حداقل نماینده ایران به زبان انگلیسی که جزو شروط اولیه است، مسلط باشد.

از سوی دیگر وزارتخانه برای اینکه روسای فدراسیون‌ها را برای تسلط به زبان انگلیسی ترغیب کند، قصد دارد طی هفته‌های آینده کلاس آموزش زبان انگلیسی را در وزارتخانه دایر کند. باید دید روسا، سرپرستان و دبیران فدراسیون‌های ورزشی چقدر از این کلاس‌های آموزشی استقبال می‌کنند و آیا در آینده تغییری در عملکرد بین‌المللی آنها با این سختگیری به وجود می‌آید یا خیر؟

طهماسبی، مدیرکل امور بین‌الملل وزارت ورزش از استقبال وزیر ورزش از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی خبر داده و می‌گوید: «حتی وقتی به وزیر ورزش پیشنهاد برگزاری این کلاس دوساعت در هفته را دادیم، آقای سلطانی‌فر گفت که هر روز این کلاس را بگذارید که حداقل هر روز ۱۰نفر در آن شرکت کنند».

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دورخیز ورزش ایران برای کسب کرسی‌های بین‌المللی تأثیرگذار 
روسای فدراسیون‌ها به کلاس زبان انگلیسی می‌روند
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY