امروز دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳
آخرین اخبار
| عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ کشور می‌گوید بیماری کرونا ثابت کرده‌ است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش بسیار بالاتر از گفته‌های چین است.

عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ کشور می‌گوید بیماری کرونا ثابت کرده‌ است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش بسیار بالاتر از گفته‌های چین است.

«مینو محرز» در واکنش به اظهارات سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درخصوص آمارها و گزارش‌های چین در رابطه با کرونا که به نوعی شوخی تلخ با جهان است، گفت: «صحبت‌های زیادی در این‌باره می‌شود و در هرصورت از چین انتظار نمی‌رود که آمار و اطلاعات دقیقی ارایه بدهد. درحال حاضر هم نتایج بسیاری از مقالات‌شان را پس می‌گیرند. آمار و مطالعات آنها خیلی درست نبوده است.»

او ادامه داد: «رفتار ویروس پس از آنکه در همه جای دنیا شایع شد، نشان داد مانند آنچه چین گزارش می‌داده، نیست. دو احتمال وجود دارد؛ یا ویروس جهش پیدا کرده و قوی‌تر شده است، یا آنها در ارایه اطلاعات کم‌کاری کرده‌اند.» محرز گفت: «از لحاظ علمی آنچه من می‌دانم این است که آمار و گزارش‌های آنها، خیلی درست نبوده است. البته نمی‌توانیم بگوییم که خسارات ما به دلیل اظهارات چین بوده، بالاخره نوع بیماری در کل دنیا پیچیده است اما بیماری ثابت کرده‌ که میزان کشندگی و قدرت سرایتش بسیار بالاتر از گفته‌های چین است.» عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ ادامه داد: «باید ببینیم چه کسی اطلاعات درستی می‌دهد؛ معلوم نیست که مساحت شیوع تنها ووهان بوده باشد. ما نمی‌دانیم که بیماری در چین مهار شده است یا خیر؟ با سابقه‌ای که از مطالعات علمی آنها داریم، می‌دانیم که به آمار‌هایشان هم نمی‌شود اتکا کرد. به ‌هرحال آمار را خودِ چین می‌دهد، کس دیگری نیست که برود در چین و مشاهدات را گزارش کند. بیماری وسعت بسیار بیشتری از گزارش‌های چین دارد.»

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرونا از آنفلوآنزا مرگبارتر است
عضو کمیته ملی مبارزه با بیماری کووید ۱۹ کشور می‌گوید بیماری کرونا ثابت کرده‌ است که میزان کشندگی و قدرت سرایتش بسیار بالاتر از گفته‌های چین است.
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY