صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
کل مبتلایان0
مبتلایان جدید0
کل جان‌باختگان0
جان‌باختگان جدید0
امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۹
26 نفر در حمله تروریستی یک سرباز ارتشی به یک فروشگاه کشته شدند
26 نفر در حمله تروریستی یک سرباز ارتشی به یک فروشگاه کشته شدند

«نمی‌دانم به کدام طرف فرار کنم، چون نمی‌دانم که تیرانداز کجاست.» این سخن یکی از افرادی است که در لحظه تیراندازی در محل حادثه گیر افتاده بود. حادثه‌ای که طی آن، یک گروهبان ارتش تایلند ٢۶ نفر را در یک فروشگاه به قتل رساند و بسیاری دیگر را زخمی کرد. سرانجام خود او را نیز پلیس پس از ١۶ ساعت کشت.«جاکراپانت توما»، گروهبان ارتش تایلند گفته می‌شود به علت مشکلات مالی در مرکز نظامی خود که نزدیکی این فروشگاه قرارداشت، دو نفر را در آن پایگاه به قتل رساند و سپس به این فروشگاه آمد و مردم را به گلوله بست.

این حادثه در منطقه‌ای فقیرنشین در شهر «ناخون راتچاسیم» در شمال شرقی بانکوک به وقوع پیوست و کشور را در بهت و ناراحتی فرو برد.گاردین به نقل از مردم محلی گزارش داد که «توما»، گروهبان مهاجم در این حادثه هشت نفر را هم به گروگان گرفته بود. ده‌ها نفر دیگر هم یکشنبه شب ساعت‌ها گیر افتاده بودند تا اینکه پلیس خود را به آنجا رساند و مردم را گروه‌گروه از این ساختمان هفت طبقه خارج کرد.طی این عملیات، یک افسر پلیس کشته شد. «آنوتین چارنویراکول» وزیر بهداشت تایلند با تأیید این خبر گفت: «گلوله‌ای به او خورد و متاسفانه نتوانست دوام بیاورد.»ژنرال «کانگچیپ تانتراوانیچ»، سخنگوی وزارت دفاع تایلند با افشای نام این مهاجم، درجه او را گروهبان یکم اعلام کرده است.

به گفته منابع مطلع که با آسوشیتدپرس صحبت کردند، این گروهبان به علت مشکلات مالی پیش‌آمده در پایگاه نظامی‌اش، بسیار عصبانی شده است.این حمله تروریستی، در اواخر بعدازظهر شنبه صورت گرفت. توما، گروهبان مهاجم پیش از آنکه مردم را به گلوله ببندد، به صورت لایو و زنده از خودش فیلم گرفت و آن را از شبکه‌ای اجتماعی منتشر کرد. او با دزدیدن سلاح‌های افسران ارتش و یک خودرو به مرکز شهر رفت و در فروشگاهی به نام «ترمینال٢۴» دست به تیراندازی زد.

یکی از افرادی که در این حادثه حضور داشت، آقای «گرین» بود. او زمانی که در فروشگاه گیر افتاده بود، از آنجا با تلویزیون ملی تایلند تماس گرفت و گفت: «نمی‌دانم به کدام سو باید فرار کنم، چون نمی‌دانم او (مهاجم) کجا ایستاده است، ٢٠ نفر دیگر هم با من هستند.»زن دیگری به نام «اوآم» گفته بود که به همراه ٣٠ نفر در اتاق انباری در این فروشگاه پنهان شده بود. آنها حدود ۶ ساعت در تاریکی مخفی ماندند: «همه ما موبایل‌هایمان را خاموش کرده بودیم تا صدای زنگ آنها درنیاید. هیچ‌کس هیچ پیامی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر نمی‌کرد.» آنها درنهایت ساعت ١١ شب توانستند از آنجا بیرون بیایند.تصاویر و ویدیوهای منتشرشده در اوایل صبح یکشنبه جمعیتی از مردم را نشان می‌دهد که برخی بچه‌ها را در آغوش گرفته‌اند و با حمایت پلیس از ساختمان فروشگاه خارج می‌شوند. نخست‌وزیر تایلند صبح روز یکشنبه اعلام کرد ۵٢ نفر دیگر در این حادثه زخمی شده‌اند.

نخست‌وزیر همچنین در مورد خشم و عصبانیت فرد مهاجم گفت: «این سرباز در توافقی که بر سر خریدوفروش زمینی کرده بود، احساس می‌کرد سرش کلاه رفته است.» به این ترتیب، او بسیار خشمگین می‌شود و دست به این اقدام می‌زند. برخی از گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که توما پیش از آنکه به سوی مردم در فروشگاه «ترمینال٢۴» تیراندازی کند، به سوی یک معبد بودایی‌ها نیز تیراندازی کرده است.«ناتایا گانیم» و خانواده‌اش در آن زمان درحال ترک فروشگاه بودند. ناتایا که با تلفن همراهش از صحنه تیراندازی فیلم گرفته است، می‌گوید: «در ابتدا زنی را دیدم که به شکلی عصبی از فروشگاه فرار می‌کند، سپس یک موتورسوار که در مقابل او و در کنار موتورش ایستاده بود، فرار کرد و موتورش را همانجا رهاکرد.»شهر «ناخون راتچاسیم» که با نام «کُرات» نیز شناخته می‌شود، در فاصله ٢۵٠ کیلومتری بانکوک واقع شده است. تایلند یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان سلاح در دست مردم را دارد، اما چنین حملاتی در این کشور بسیار نادر است.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
26 نفر در حمله تروریستی یک سرباز ارتشی به یک فروشگاه کشته شدند 
خون‌بارترین تیراندازی در تاریخ تایلند

www.shahrvanddaily.ir

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
26 نفر در حمله تروریستی یک سرباز ارتشی به یک فروشگاه کشته شدند 
خون‌بارترین تیراندازی در تاریخ تایلند

www.shahrvanddaily.ir