صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
کل مبتلایان0
مبتلایان جدید0
کل جان‌باختگان0
جان‌باختگان جدید0
امروز سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به فعالیت امدادگران در ۱۹ استان متاثر از سیل گفت: در ۴۸ ساعت گذشته به ۹ هزار و۷۵۷ نفر امدادرسانی شده است.مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص امدادرسانی هلال احمردر ۱۹ استان‌ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی از تاریخ سوم فروردین تا صبح امروز (پنجم فروردین) گفت: استان های آذربایجان‌شرقی،بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کرمان،کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، مازندران، مرکزی وهرمزگان درگیر سیل‌وحوادث جوی بودند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ نفر در قالب ۱۰۰ تیم عملیاتی به مناطق متاثر از سیل اعزام شدند، افزود: نیرو‌های امدادی در ۶۱ شهر وروستا و ۹محور کوهستانی امدادرسانی کردند. سلیمی با تاکید بر امدادرسانی به ۹ هزار ۷۵۷ نفر افزود: همچنین ۷۹ نفر به مناطق امنمنتقل و ۵۳۷ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات در این مدت ۵۹ واحد مسکونی تخلیه آب و ۱۴ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده‌اند وتوزیع ۶۷۶ بسته غذایی،  ۱۰۲ دستگاه چادر،۲هزار ۸۴۹ تخته پتو،یک هزار و ۱۴۸ تخته موکت، ۳۷۶ کیلوگرم نایلون از دیگر اقداماتهلال احمر در ۴۸ ساعت گذشته بوده است. همچنین امدادرسانی در بوشهر، هرمزگان،کرمان،سیستان و بلوچستان،سمنان، فارس وخوزستان ادامه دارد.

ماموریت رئیس سازمان امداد و نجات برای رسیدگی به وضعیت استان های سیل زده جنوب کشور

سرپرست جمعیت هلال احمر به رئیس سازمان امدادونجات ماموریت داد تا با حضور در استان های جنوبی کشور ( بوشهرکرمان) وضعیت آسیب دیدگان ناشی از سیل را بررسی و اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت موجود پیگیری کند. دکتر همتی در این ماموریت ازسلیمی خواست تا ضمن بررسی و گزارش  وضعیت موجود و اقدامات صورت گرفته، نسبت به برنامه ریزی دقیق برای مدیریت بحران پیشآمده با هماهنگی با استانداران محترم و  تعامل لازم با سایر دستگاه های اجرایی استان و بهره گیری از تمامی ظرفیت های جمعیتهلال احمر و در صورت لزوم استفاده از امکانات استان های معین، اقدامات لازم جهت مدیریت بهینه امورات را انجام دهد.

بازدید دبیرکل جمعیت هلال احمر از مناطق سیل زده و پایگاه‌های تب سنجی استان بوشهر

در راستای فعالیت‌های جمعیت هلال‌احمر در مبارزه با سیل اخیر دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در بازدید از پایگاه‌های تب‌سنجی وغربالگری شهرستان‌های جم و کنگان واقع در استان بوشهر از خدمات امدادگران، جوانان و داوطلبان تقدیر کرد. دکتر پیروی، دبیرکلجمعیت هلال احمر در سفر به استان بوشهر از پایگاه غربالگری و پایش کرونا در شهرستان جم و کنگان بازدید کرد.

در این بازدیدها دبیرکل ضمن تبریک سال نو از زحمات جوانان، داوطلبان و امدادگران که در این طرح تلاش و همکاری میکنند تقدیر وتشکر کرد. همچنین محمودرضا  پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر، به همراه مدیرعامل هلال احمر استان بوشهر و فرماندار شهرستانکنگان به منظور بررسی آسیب های ناشی از سیل در مناطق سیل زده گنگان حضور یافت.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۹ هزار نفر در ۱۹ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

www.shahrvanddaily.ir

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۹ هزار نفر در ۱۹ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی

www.shahrvanddaily.ir