صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
کل مبتلایان0
مبتلایان جدید0
کل جان‌باختگان0
جان‌باختگان جدید0
امروز یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۷
عکس: President.ir
تاکید روحانی در دیدار با فعالان اجتماعی و خیرین بر وظیفه آگاهی‌بخشی سمن‌ها
تاکید روحانی در دیدار با فعالان اجتماعی و خیرین بر وظیفه آگاهی‌بخشی سمن‌ها
| سمن‌ها برای تاثیرگذاری در جامعه باید برند خود را معتبر کنند کاری که مردم می‌توانند انجام بدهند به مردم واگذار کنید، آنها بهتر از مسئولان انجام می‌دهند

سمن‌ها برای تاثیرگذاری در جامعه باید برند خود را معتبر کنند کاری که مردم می‌توانند انجام بدهند به مردم واگذار کنید، آنها بهتر از مسئولان انجام می‌دهند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در دیدار فعالان اجتماعی، خیرین و مدیران سازمان های مردم نهاد خیریه گفت:«در دنیای امروز ما یک نقص و عیب وجود دارد و وظیفه ما این است که این مشکل را کم کنیم یا آن را برداریم. می‌شود آن را کم وقابل تحمل کرد چه کسی باید این کار را انجام دهد، یک بخشی وظیفه دولت است. بخشی هم وظیفه مردم است.» او اضافه کرد:«مردم البته پایه اصلی هستند یعنی اگر ملتی در یک موضوعی به حرکت دربیاید قدرتش از دولت به مراتب بیشتر است.»

رئیس جمهوری ادامه داد:«ممکن است فردی به ظاهر هزار تومان کمک کند اما اگر این هزار تومان ضرب شود در ۸۴ میلیون جمعیت ایران رقم متفاوت می شود. اگر همه به صحنه بیایند کمک ها ممکن است اندک باشد؛ اما وقتی این اندک کنار هم جمع شود تحول بزرگی در جامعه ایجاد می کند.» روحانی خاطرنشان کرد:«اولین کاری که سمن‌ها باید انجام دهند تشویق و آگاهی مردم است، یعنی به مردم باید بگویند شما می‌توانید و باید بیایید در کنار هم قرار بگیرید. این فریاد به گوش همه برسد و همه بدانند که در جامعه ما مشکل و معضل وجود دارد.» او یادآورشد:«البته یک سری معضلات هست که به نظر من در ظاهر جامعه ما نباید نمود داشته باشد و مقابله با آن وظیفه دولت‌هاست یعنی ما مثلا سر چهارراه می‌رویم یک بچه ای هست آنجا به عنوان تکدی ایستاده حالا دو نفر سه نفر یا پنج نفر شش نفر یا حالا به صورت باند هستند رئیس دارند تشکیلات دارند برای خودشان. اینها کار دولت است که با آن مبارزه کند. ممکن است این بچه نیازمند باشد از روی نیازمندی رفته توی جمعی که او هدایت می کند اینها وارد باند شده اند یا نه حالا آمده سر خیابان و این شدنی است.» رئیس جمهوری همچنین با اشاره به شرایط شهر تبریز در این زمینه افزود:«هرچه رفتم که تکدی در تبریز دیده شود، نبود. خودشان هم می‌گویند نیست؛ هم ما الان از مسئولین می‌پرسیم می‌گویند نیست. خود من هم تبریز رفتم دقت کردم یعنی توی خیابان ها که می‌رفتم کاملا حواسم بود که ببینم این درست است یکی نظافت این شهر یکی نبودن متکدیان است این برای یک شهر خیلی افتخار است.» روحانی ادامه داد:«شنیده ام که در آنجا معتاد متجاهر نیست و این خیلی مهم است. ممکن است یک فردی در جامعه‌ای معتاد باشد، اما مهم است که متجاهر آن در خیابان نباشد و نمود نداشته باشد البته باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که فرد به سمت اعتیاد پیش نرود ولی اگر چنین اتفاقی رخ داد؛ او را نجات دهیم.»

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تهران و کل کشور هم باید مانند تبریز قدرت جمع آوری معتادان و متکدیان متجاهر از خیابان ها را داشته باشند، گفت:« وزیر کشور می دانند من روی این موضوع از قدیم حساس هستم و به مسئولان می گفتم، نگذاریم در خیابان متکدیان حضور و نمود داشته باشند.» روحانی برند خیرین را بسیار مهم دانست و افزود:«هلال احمر، یک نهادی عمومی است؛ کمک مردم و دولت و کمک‌های داخلی و خارجی می‌گیرد و شرایط خاص خود را دارد؛ کمیته امداد امام (ره) نهادی است که شرایط خاص خود را دارد که از دولت و مردم هم کمک می گیرد.»روحانی تصریح کرد:«سمن ها هم برای تأثیرگذاری در جامعه و هم برای جذب امکانات جامعه باید برند خود را معتبر کنند، برند اینگونه معتبر می‌شود که آن گروهی که برای تاسیس چنین موسساتی جمع می شوند، نگذارند افراد ناسالمی در جمع آنها قرار بگیرد. ممکن است فردی، خیر واقعی هم باشد، اما خدایی ناکرده بخواهد از این موضوع سوء استفاده کند. نباید اجازه دهیم بگذاریم، بهر حال افراد مختلفی در جامعه داریم و باید در این موسسات افراد خیری که برای رضای خداوند فعالیت می کنند، حضور پیدا کنند.» رئیس جمهوری گفت:«کار تحقیقاتی و کار عملی روی این موضوع انجام شد. هم دولت روی آن اهتمام ورزید هم خود رهبری جلسات متعددی گذاشتند. خود من هم جلسات متعددی گذاشتم وزیر کشور جلسات متعددی گذاشته است ومی‌گذارد و در آن جمع نماینده سمن‌ها هم حضور دارند.» او یادآورشد:«هم معتقدیم و هم می‌دانیم کاری که مردم می‌توانند انجام بدهند به مردم واگذار کنید آنها بهتر از مسئولان انجام می‌دهند. اگر خانه سالمند را به یک خیر بدهیم اداره کند بهتر از ما اداره می‌کند مردم همیشه بهتر از دولت کار را اداره می‌کنند طبیعی است برای این که ذوق، اندیشه و داوطلب است.»

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تاکید روحانی در دیدار با فعالان اجتماعی و خیرین بر وظیفه آگاهی‌بخشی سمن‌ها 
این فریاد به گوش همه برسد که در جامعه ما معضل وجود دارد
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY