صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱

سازمان ملل متحد سامانه‌ای را برای ابتکار عمل مقابله با فاجعه رو به رشد اطلاعات نادرست در مورد کووید-۱۹ راه‌اندازی کرد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان متحد ضمن معرفی این ابتکار گفت: «نمی‌توانیم فضای مجازی خود را به افرادی که با دروغ، ترس و نفرت مخابره می‌کنند واگذار کنیم. اطلاعات نادرست به صورت آنلاین، در نرم‌افزارهای پیام‌رسان و از شخصی به شخص دیگر منتشر می‌شود. سازندگان این نرم‌افزارها از روش‌های تولید و توزیع هوشمند استفاده می‌کنند. برای مقابله با این‌ها، دانشمندان و نهادهایی نظیر سازمان ملل متحد باید اطلاعات دقیق را در اختیار مردم قرار دهند تا آنان بتوانند به این اطلاعات اعتماد کنند.

سامانه مورد تأیید با هدایت اداره ارتباطات جهانی سازمان ملل متحد، در سه زمینه اطلاعات را ارائه می‌دهد: «علم، برای نجات جان انسان‌ها»، «همبستگی، برای ارتقا همکاری‌های محلی و جهانی» و «راه‌حل‌ها، برای دفاع و پشتیبانی از جوامع تحت فشار». این سامانه همچنین بسته‌های بهبودی را برای رفع بحران اقلیمی ترویج داده و به ریشه‌های اصلی فقر، نابرابری و گرسنگی می‌پردازد.

این ابتکار عمل مردم سراسر جهان را فرامی‌خواند تا با ثبت‌نام به عنوان “داوطلبان اطلاعات” برای به اشتراک‌گذاری مطالب معتبر، امنیت و ارتباط را با خانواده‌ها و اجتماعات خود حفظ کنند. داوطلبان به عنوان نخستین پاسخ‌دهندگان دیجیتالی تعریف می‌شوند، داوطلبانی که روزانه به طور منظم مطالب مورد تأیید بهینه شده برای به اشتراک گذاری اجتماعی دریافت می‌کنند. این اشتراک‌گذاری با پیام‌های ساده وقانع کننده‌ای صورت می‌گیرد که یا به طور مستقیم با اطلاعات نادرست مقابله می‌کند و یا بر صحت آنان مهر باطل می‌زند.

اداره ارتباطات جهانی با مشارکت کارگزاری ها و تیم‌های کشورهای عضو سازمان ملل متحد، افراد معروف شبکه‌های اجتماعی، جوامع مدنی، کسب و کارها و سازمان‌های رسانه‌ای، محتوای معتبر و دقیق را منتشر کرده و با پلاتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی برای ریشه‌کن‌کردن نفرت و اظهارات نادرست در خصوص کووید-۱۹ فعالیت می‌کند.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه‌اندازی سامانه «مورد تایید» برای مقابله با رشد اطلاعات نادرست
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY