صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
کل مبتلایان0
مبتلایان جدید0
کل جان‌باختگان0
جان‌باختگان جدید0
امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۱
عکس: محمد جواد زاده _ شهروند
کریم همتی در مراسم معارفه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد:
کریم همتی در مراسم معارفه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد:
| تأکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی

تأکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی

معارفه قوسیان‌مقدم به‌عنوان دبیرکل جمعیت هلال‌احمر و دونفر دیگر از مدیران جدید دیروز با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر، رئیس جمعیت و اعضای شورای معاونان و به صورت ویدیوکنفرانس با مدیران عامل استان‌ها برگزار شد. کریم همتی در جلسه معارفه دبیرکل، سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال‌احمر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعیدفطر، گفت: «از نخستین روزهایی که به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر انتخاب شدم، رعایت اخلاق اسلامی مهم‌ترین موضوع برایم بوده و رعایت نزاکت و اخلاق‌مداری بسیار مهم است. همه ما پیرو پیامبری هستیم که علیرغم رأفتی که داشت، با تمام وجود می‌جنگید و از تمامیت اسلام دفاع می‌کرد. ما اگر ذره‌ای از وجود با برکت ایشان را عمل کنیم، باید اخلاق‌مداری را سرلوحه امور خود قرار دهیم. اما حفظ اخلاق و رفتار ما نباید باعث سوء‌استفاده دیگران باشد.» رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به آغاز فعالیت مدیران هلال‌احمری در مسندهای مختلف، اضافه کرد: «علت انتخاب مدیرانی از بدنه هلال‌احمر این بود که آزمون و خطا نداشته باشیم و بتوانیم از تجارب خوب گذشته استفاده کنیم و کارها را با سرعت بیشتری پیش ببریم.» قوسیان‌مقدم به‌عنوان دبیرکل جمعیت هلال‌احمر انتخاب شدند که سالیان ‌سال در مسند دبیرکل و رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر مشغول به خدمت بوده و از زمان رویت ابلاغ و حکم خود، با جدیت کار خود را آغاز کرده است.»

اهمیت رعایت سلسله مراتب اداری

رئیس جمعیت‌هلال‌احمر با تأکید بر اهمیت رعایت سلسه مراتب اداری، گفت: «مردمی‌بودن با رعایت‌ شأن مدیران متفاوت است و باید در تمام موقعیت‌ها سلسله مراتب اداری رعایت شود و ارتباط‌های دوستانه به هیچ‌عنوان نافی رعایت‌نکردن سلسله مراتب اداری نیست.» او افزود: «در زمان وقوع بحران، رئیس و دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در مقام اجرا حضور دارند و رئیس سازمان امدادونجات مجری انجام امور در بحران است و همه افراد حتی با سوابق ۵٠ساله خدمت، موظف به پیروی از تصمیمات هستند و در این زمینه رعایت سلسله مراتب اداری از واجبات است.» رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برگزاری جلسات شورای عالی، شورای معاونان و… تأکید کرد: «در این جلسات دبیرکل به‌عنوان دبیر جلسات محسوب می‌شود و پیگیر انجام امور است و هریک از مدیران تنها امور مربوط به حوزه خود را رسیدگی کنند و از ورود و فعالیت در سایر حوزه‌ها خودداری شود.» به گفته او، افرادی که به تازگی به‌عنوان مدیر برگزیده شده‌اند، منصوب هیچ جناح و جهت‌گیری سیاسی و… نیستند و انتصاب این افراد تنها براساس توانایی‌ها، توانمندی‌ها و تجارب افراد بوده است. همتی تأکید کرد: «همراهی با دولت کارها را پیش می‌برد. بهتر است مدیران عامل در استان‌ها با استانداران، نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی و امنیتی در عین رعایت استقلال جمعیت هلال‌احمر همکاری‌های خوبی داشته باشند.»

دقت در انتخاب اصلح‌ترین فرد در انتخابات پیش‌رو

او با تأکید بر جانبداری‌نکردن از افراد در استان‌ها برای پیروزی در انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر، بیان کرد: «جانبداری از برخی از افراد از دید ما مغفول نیست و با این موضوع به‌شدت برخورد می‌شود و درصورت مشاهده تخلف، عزل رئیس شعبه و مدیران را به دنبال خواهد داشت.» او ادامه داد: «امیدواریم افراد معتدل و کارآمد در انتخابات برگزیده شوند.»

دبیرکل، قائم‌مقام رئیس جمعیت هلال‌احمر است

همتی تأکید کرد: «جایگاه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر ویژه است و از جایگاه رفیعی برخوردار است. لازم است در امور از فرمایشات حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی بهره ببریم و از سوابق و تجارب او استفاده کنیم.» رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر جایگاه ارزشمند قوسیان‌مقدم به‌عنوان دبیرکل این جمعیت، گفت: «دبیرکل قائم‌مقام بنده است و با او همکاری خوب و موثری داشته باشید. البته قائم‌مقام‌بودن دکتر قوسیان‌مقدم موجب عدم ارتباط رئیس با سازمان‌ها نیست. رئیس حوزه ریاست هم در خدمت همه مدیران است، پیگیری امور را انجام می‌دهد. البته جلساتی را به صورت منظم با مدیران عامل جمعیت هلال‌احمر استان‌ها خواهیم داشت.» او افزود: «به مدیران جمعیت هلال‌احمر توصیه می‌کنم تا آبروی خود را برای خدمت به فرد خاصی به حراج نگذارند. اگر مورد اشتباهی بود، تذکر دهید. آبروی یکدیگر را حفظ کنید و دعا می‌کنم که هیچگاه مایه عبرت دیگران نباشیم.» همتی درباره فعالیت مراکز خارج از کشور جمعیت هلال‌احمر، گفت: «ویدیو کنفرانسی را با مراکز خارج از کشور هلال‌احمر در هفته آینده خواهیم داشت، با این مراکز ارتباطات‌ خوبی برقرار خواهیم کرد و با اعزام نیروهای مجرب در جهت تقویت این مراکز گام برمی‌داریم. البته نظارت‌ها همواره بر این مراکز وجود خواهد داشت.»

انتصاب‌ها و سوابق درخشان

همتی درباره انتصاب همایون یوسفی به‌عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر گفت: «دکتر همایون یوسفی هم از اعضای هیأت علمی دانشگاه جندی‌شاپور است، نماینده مجلس دهم بوده و سوابق خوبی در جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان داشته است، فردی مورد قبول با اخلاق، رفتار و منش اسلامی است که برای او در جایگاه معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر آرزوی توفیق دارم. این حوزه جدا از امور مربوط به مجلس، در امور مربوط به املاک و مستغلات جمعیت هلال‌احمر هم نقش خواهد داشت، سرمایه‌های عظیمی در حوزه املاک و مستغلات وجود دارد که آسیب‌ دیده است و با حضور او به این امور هم به خوبی رسیدگی خواهد شد.» رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انتصاب مهرزادی به‌عنوان رئیس حوزه ریاست این جمعیت اضافه کرد: «دکتر مهرزادی یکی از جوان‌ترین مدیران جمعیت هلال‌احمر، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مشاور اجرایی بنده در وزارت بهداشت بوده که باید با اخلاق و رفتار اسلامی ارتباط خوبی با مدیران، روسا و مدیران عامل جمعیت هلال‌احمر داشته باشد و در این جایگاه در زمانی که فرصت نمی‌شود تا مدیران را ملاقات کنیم، نظرات از طریق او به بنده منتقل شود.» او درباره انتصاب مهدی ولی‌پور به‌عنوان سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: «مهدی ولی‌پور از این پس به‌عنوان سرپرست سازمان امدادونجات مشغول به فعالیت خواهد بود، فردی با سوابق و تجارب متعدد است و مدیرعاملی دو استان بزرگ شمالی کشور را عهده‌دار بوده است. آرزوی قلبی ما موفقیت او است و برخی همکاران استانی برای خدمت در سازمان امدادونجات وارد می‌شوند. این سازمان امدادی هم می‌تواند آبروی نظام را حفظ کند و هم آبروی نظام را ببرد.»

وضعیت انبارهای امدادی خوب نیست

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وضع نامناسب انبارهای امدادی افزود: «وضع انبارهای امدادی اصلا خوب نیست. تعداد چادرهای موجود در انبارهای امدادی هلال‌احمر استان تهران ۴۵‌هزار چادر است و این تعداد چادر برای حتی یک محله در تهران کافی نیست. در این زمینه با رئیس‌جمهوری صحبت خواهم کرد تا به صورت جدی و ویژه بودجه اختصاص داده شود، چراکه در صورت بروز کوچک‌ترین بحران در تهران نمی‌توانیم به درستی پاسخگوی بحران احتمالی باشیم.» او اضافه کرد: «به هیچ عنوان از مدیران قبلی جمعیت هلال‌احمر بدگویی نکنیم. بدگویی‌کردن تحت هیچ عنوانی خوب نیست و این موضوع را همواره مدنظر خود قرار دهید.» همتی درباره برقراری ارتباط با رسانه‌ها تأکید کرد: «برقراری ارتباط مناسب با رسانه‌ها مورد تأکید است، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر نافی اعلام مواضع مدیران نیست، سخنگو هماهنگ‌کننده است، انتظار است اخبار را بیشتر به سخنگو منتقل‌کنید. زیرساخت‌های سایت جمعیت هلال‌احمر هم باید تقویت شود.» به گفته او محوریت کار ما درحال حاضر سفر به استان‌ها و بازدید از امکانات امدادی آنهاست، روز گذشته ١٢ ساعت داخل بالگرد بودم و از انبارهای زیادی بازدید کردم.

تاکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تاکیدات رئیس‌جمهوری  مبنی بر فعالیت خانه‌های هلال و آموزش همگانی در کشور گفت: «محور فعالیت‌های ما تا شهریور ماه تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی خواهد بود. لازم است تا آموزش همگانی به صورت جدی دنبال شود.» همتی با تأکید بر موج دوم کرونا در کشور گفت: «با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و انجام سفرهای تابستانی، موج دوم کرونا در پیش است و این قضیه را باید به صورت خاص مدنظر داشته باشیم. آرزوی قلبی من این است تا هیچ اتفاق بدی در کشور نیفتد.»

سازمان‌های زیرمجموعه از قوانین هلال‌احمر تبعیت کنند

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تبعیت همه سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه هلال‌احمر از قوانین این جمعیت گفت: «همه اماکنی که زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر هستند، ازجمله مجتمع دارویی-درمانی هلال‌احمر، بیمارستان فوق‌تخصصی نور افشار و بیمارستان ایرانیان دوبی باید از قوانین این جمعیت تبعیت کنند.» او افزود: «خدمات مربوط به بهداشت و درمان باید انجام شود، امور مالی رسیدگی شود و حراست هم در این زمینه وظایف محوله به خود را رسیدگی کند. در این مراکز هیچ دینی به هیچ فردی نداریم. همکاران ما از حراست برای  بازرسی در این مراکز حضور پیدا می‌کنند تا به مشکلات و مطالب مطرح‌شده رسیدگی کنند.» به گفته همتی لازم است همه سازمان‌ها، معاونت‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه همکاری لازم را با بازرسان جمعیت هلال‌احمر داشته باشند و در انتخاب معاونان سازمان‌ها و معاونت‌ها مواردی که در قالب نامه به روسا ابلاغ شده است، رعایت شود.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
کریم همتی در مراسم معارفه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: 
دقت در انتخاب صالح‌ترین ‌فرد در انتخابات پیش‌رو

www.shahrvanddaily.ir

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
کریم همتی در مراسم معارفه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تأکید کرد: 
دقت در انتخاب صالح‌ترین ‌فرد در انتخابات پیش‌رو
تأکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی

www.shahrvanddaily.ir