صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۴
| قاضی دادگاه اکبر طبری: صحت و سقم خبر مرگ منصوری برای دادگاه احراز نشده است

قاضی دادگاه اکبر طبری: صحت و سقم خبر مرگ منصوری برای دادگاه احراز نشده است

روز گذشته، پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده اکبر طبری و متهمان دیگر، زیر سایه مرگ مشکوک قاضی منصوری، یکی از متهمان فراری پرونده، برگزار شد. هرچند قاضی دادگاه رسیدگی‌کننده به پرونده اکبر طبری در واکنش به اظهار نظر نماینده دادستان مبنی بر اینکه مرگ متهم منصوری خللی در روند دادرسی پرونده ایجاد نمی‌کند، گفت: «راجع به فوت متهم ذکر شده، تا این لحظه صحت و سقم موضوع برای دادگاه احراز نشده است. در صورت احراز صحت خبر، دادگاه وفق قانون در این‌باره تصمیم می‌گیرد.»

جلسه روز گذشته بیشتر به دفاعیات وکیل طبری اختصاص داشت که دفاعش را درباره اتهام اخذ رشوه طبری از مصطفی نیازآذری آغاز کرد. وکیل طبری لایحه دفاع خود را در ٢١ صفحه تقدیم دادگاه کرد و در تذکری شفاهی گفت: «درباره موضوع دفترخانه و نقل و انتقال در بند ۵ اتهامات باید بگویم در این‌خصوص جعلی صورت نگرفته. موکل بنده از ناحیه همسرش و نیازآذری به وکالت از حیدری‌فرد حضور پیدا کرد. در مورد ملکی که در جلسه قبل در مورد آن فیلمی هم پخش شد، ارزشی که برای آن اعلام شده است، اغراق‌آمیز است.» وکیل متهم طبری در ادامه اظهار داشت: «فیلم پخش شده در دادگاه به صورت فنی و سه‌بُعدی نمی‌تواند ادله اثبات جرم باشد.» گرچه قاضی خطاب به وکیل متهم طبری پاسخ داد: «آقای وکیل! آنچه در دادگاه پخش شد فیلم نبود بلکه تصاویری بود که به وسیله ضابطین تهیه شده بود و با اجازه دادگاه پخش شد؛ اینکه شما از پخش فیلم سخن می‌گویید، باید بدانید که یک فیلم متضمن خصائص ویژه‌ای است.» وکیل متهم در ادامه با اشاره به موضوع لاشه‌ ۱۵ فقره چک ۴۵۰‌میلیارد تومانی که از منزل متهم کشف شده است، گفت: «لاشه‌های ۱۵ فقره چک که مندرج در کیفرخواست است، هیچ‌گاه به بانک انتقال نیافته است.» وکیل طبری همچنین درباره بی‌اطلاع بودن همسر موکل از موضوع وکالت‌نامه‌ها افزود: «موکل همسر خود را مطلع ساخته است. هنگام انتقال پنج فقره زمین در بابلسر همسر موکل در دفترخانه ۳۴۴ حضور یافته و اظهارات همسر موکل مبنی بر بی‌اطلاعی مربوط به وکالت‌نامه تنظیمی در دفترخانه ۷۱۸ است. موکل عمل پنهانی انجام نداده است.»

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی از نماینده دادستان خواست برای ارایه توضیحات پیرامون دفاعیه صورت‌گرفته از سوی وکیل متهم طبری در جایگاه قرار گیرد. نماینده دادستان با اشاره به موارد مطرح‌شده از سوی وکیل متهم طبری گفت: «وکیل متهم که مدعی است موکلش طی ۲۰‌سال سرِ سوزنی تخلف مرتکب نشده، توضیح نمی‌دهد که موکل‌شان چرا بدون داشتن سمت و بدون تصریح به وکالت، به جای همسرش در پنج فقره اثر انگشت درج می‌کند؛ حال آنکه بر اساس ماده ۱۰۰ قانون ثبت اسناد و املاک کشور، این عمل موکل وی جرم جعل محسوب می‌شود.» در ادامه این دادگاه، قاضی بابایی از مصدق به‌عنوان کارشناس دادگستری و مطلع خواست در جایگاه حاضر شود. مصدق به‌عنوان مطلع گفت: «طبری به من گفت که ملک برای خانمی در خارج از کشور است و امور ملک را پیگیری کن. من از پنج سند تک‌برگ و نقشه جانمایی عکس گرفتم و طبری دستش را روی اسناد می‌گذاشت. به طبری گفتم باید به ثبت آنجا مراجعه کنم.» قاضی سوال کرد چرا طبری دستش را روی اسم افراد می‌گذاشت؟ مطلع پرونده پاسخ داد: «نمی‌دانم دلیل پنهان کردن نام خانم‌شان چه بود. در اداره ثبت گفتم که ملک برای همسر یکی از نمایندگان مجلس است. طبری نمی‌خواست من اطلاعی از جزئیات ملک داشته باشم.» جلسه پنجم دادگاه طبری در حالی پایان یافت که مشخص نیست با مرگ منصوری چه تغییری در روند دادگاه ایجاد خواهد شد.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنجمین جلسه دادگاه اکبر طبری برگزار شد
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY