صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵
| قاضی بابایی: طبری حقوق شوهر خواهر کسی را که کارمند معاونش بود، قطع کرد

قاضی بابایی: طبری حقوق شوهر خواهر کسی را که کارمند معاونش بود، قطع کرد

ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده روز گذشته به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. رئیس دادگاه در ابتدا با بیان این نکته که جلسه دادگاه علنی است، از طبری خواست در جایگاه حاضر شود. براساس گفته‌های قاضی بابایی در این جلسه به اتهامات طبری درباره دریافت رشوه از دانیال‌زاده به مبلغ ۱۸۳‌میلیارد و ۲۳۳‌میلیون و ۳۰۰‌هزار ریال از طریق یک واحد آپارتمان به مساحت ۶۳۶ متر واقع در پاسداران و به میزان ۹۰‌میلیارد و ۷۱۴‌میلیون و ۲۰۰‌هزار ریال ارزان‌تر از قیمت واقعی، معاوضه سه دستگاه آپارتمان مسکونی متعلق به دانیال‌زاده در برج روما واقع در کامرانیه شمالی در خیابان کریم‌خان ارزان‌تر از قیمت واقعی به میزان ۹۲‌میلیارد و ۵۱۹‌میلیون و ۱۰۰‌هزار ریال رسیدگی شد که طبری این اتهامات را رد کرد.

در بخش دیگری از جلسه دیروز، قهرمانی، نماینده دادستان با اشاره به اقدامات طبری گفت: «طبری بازپرس ما را به جرم اعتنا نکردن به توصیه‌های خلاف قانونش از خانه سازمانی بیرون کرد. چرا عریضه‌های مردم بیچاره را در خُردکن می‌اندازد، ولی کارهای متهمان اقتصادی را در خُردکن نمی‌اندازد و پیگیری می‌کند و اگر بازپرس مقاومت کند اخراجش می‌کند. آن بازپرس اولیه پرونده نیاز آذری را خواهش می‌کنم بررسی کنید و ببینید اولین پرونده به چه کسی ارجاع شده و آقای طبری آن بازپرس را به کجا فرستاد؟» در ادامه جلسه، قاضی خطاب به طبری که مدعی بود پرونده‌های قضائی مرتبطین با او مختومه شده است، گفت: «برای این پرونده‌ها دستور تجویز تعقیب صادر شده است.» در بخش دیگری از دادگاه، قاضی بابایی عنوان کرد: «درخصوص اعمال نفوذ شما خانم زهرا فتاحی از همکاران ما در صفحات ۸۶ تا ۹۷ جلد ۴۹ پرونده گفته‌ که در پرونده دانیال‌زاده سه مرحله با او تماس تلفنی گرفتید و گفتید قرار بازداشت او را تأیید نکند. چه توضیحی دارید؟» طبری گفت: «پرونده‌ زیر نظر دادسرا بوده، چطور می‌توانم زنگ بزنم؟» قاضی تصریح کرد: «شما حقوق شوهر خواهرش را که کارمند معاونت شما بوده، قطع کرده‌اید.» طبری در پاسخ به قاضی گفت: «دروغ و کذب محض است، چون زن‌ها خیلی نامرد هستند و دروغ می‌گویند. جلوی من حرف بزند.»

دادگاه دیروز در حالی برگزار شد که دانیال‌زاده، یکی از متهمان فراری پرونده هم در آن حضور داشت. در بخشی از دادگاه کلیپ چگونگی بازگشت دانیال‌زاده به کشور پخش شد. در ادامه جلسه دادگاه، قاضی خطاب به دانیال‌زاده گفت: «شما در این جلسه دادگاه حاضر هستید تا به اتهاماتی که به شما تفهیم شده پاسخ دهید، بنابراین بفرمایید شما چه مراوده مالی با آقای طبری داشتید؟» دانیال‌زاده هرگونه مراوده مالی را با طبری رد کرد و گفت: «اواخر ‌سال ۹۰ یک تهاتر صورت گرفت، این درحالی است که من اواخر ۹۱ طبری را دیدم.» در ادامه، نماینده دادستان درباره دانیال‌زاده گفت: «در گزارش وزارت اطلاعات تأکید شده که دانیال‌زاده حساب‌هایی دارد که در آنها گردش کاذب ایجاد می‌کند تا از این طریق اقدام به اخذ تسهیلات کند و وجوه گردشی در این حساب‌ها نیز ناشی از تسهیلات اولیه از بانک‌هاست.»

نماینده دادستان گفت: «در گزارش وزارت اطلاعات آمده است که دانیال‌زاده به جای صنعتگری به دلالی هم ورود کرده است؛ در ‌سال ۸۸ دانیال‌زاده ۶۱۰‌میلیارد تومان تسهیلات از بانک‌های مختلف خصوصا بانک ملی دریافت کرده است؛ شرکت‌های دانیال‌زاده تولیدی بوده است؛ لذا از امتیازات دولتی شرکت‌های تولیدی بهره‌مند می‌شدند، اما در مصرف تسهیلات دریافتی، انحراف‌های فاحشی وجود دارد.» او در ادامه با اشاره به اعمال نفوذ متهم دانیال‌زاده از طریق حسین فریدون در برخی از دستگاه‌ها گفت: «دانیال‌زاده از طریق فریدون در شهرداری و وزارتخانه‌ها اعمال نفوذ می‌کرده و حتی انتصاب برخی از مدیران عامل بانک‌ها ازجمله بانک رفاه و ملی با نفوذ دانیال‌زاده بوده است و در ادامه این گزارش مبلغ ۳۱‌میلیارد تومان مربوط به رشاء فریدون مطرح می‌شود که به شعبه ۱۵ بازپرسی می‌رود.» جلسه ششم دادگاه طبری درحالی پایان یافت که قاضی بابایی خطاب به دانیال‌زاده گفت: «حق دفاع برای شما و وکیل‌تان محفوظ است و جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.»

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حضور دانیال‌زاده در جلسه ششم دادگاه طبری
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY