صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
کل مبتلایان0
مبتلایان جدید0
کل جان‌باختگان0
جان‌باختگان جدید0
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۸
در ایستگاه‌های پایانی لیگ دسته اول فوتبال چه خبر است؟
در ایستگاه‌های پایانی لیگ دسته اول فوتبال چه خبر است؟

رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال به پایان خود نزدیک می‌شود و فقط سه هفته دیگر تکلیف این مسابقات به‌طور کامل مشخص خواهد شد. اگرچه از حالا می‌شود حدس‌هایی درباره صعود و سقوط تیم‌ها زد اما برای اینکه همه چیز رسمی باشد، باید همچنان صبر کنیم.

کرمان صاحب ٣ سهمیه لیگ‌برتر؟

اگر فرض را بر این بگذاریم که گل‌گهر سیرجان در لیگ‌برتر باقی بماند، می‌توان به این مسأله توجه کرد که ممکن است سهمیه‌های استان کرمان در دسته برتر فوتبال به سه تیم برسد. با نگاهی به جدول رده‌بندی لیگ یک متوجه می‌شویم که مس رفسنجان حالا برای اینکه صعودش روی کاغذ هم قطعی شود، به یک برد دیگر از سه بازی آینده خود نیاز دارد. آنها با ۶٠ امتیاز در صدر قرار دارند و با توجه به اینکه دو تیم مستقیما لیگ‌برتری می‌شوند و تیم سوم تا الان ۵۴ امتیاز دارد، رفسنجانی‌ها شانس مناسبی برای صعود دارند. از طرف دیگر، دومین تیم حال حاضر جدول مس کرمان است که ۵٧ امتیاز اندوخته و آنها نیز شانس مناسبی برای صعود دارند. روی کاغذ به غیر از آلومینیوم اراک که سوم است، خوشه طلایی ساوه و نود ارومیه رده چهارمی  و پنجمی هم شانس صعود دارند و در سه بازی آینده نهایت تلاش‌شان را به کار می‌گیرند.

جدال بر سر بقا

در پایین جدول لیگ دسته اول هم جنگ برای بقا داغ است. اگرچه شهرداری تبریز ١٠ امتیازی سقوطش به دسته پایین‌تر حتمی شده اما تیم‌های زیادی هستند که تلاش می‌کنند تا دیگر تیم سقوط‌کننده نباشند. درحال حاضر سپیدرود رشت با ٣٠ امتیاز در رده هفدهم و یکی مانده به آخر است اما رایکای بابل، نیروی زمینی تهران، ملوان انزلی، قشقایی شیراز و داماش گیلان هم همچنان احتمال سقوط‌شان به دسته دوم وجود دارد و باید در سه هفته باقیمانده همه تلاش خود را برای بقا انجام بدهند.

وضعیت بغرنج ریشه‌دارها

یکی از اتفاقات ناراحت‌کننده در لیگ دسته اول وضعیت نه‌چندان مناسب تیم‌های ریشه‌داری است که اوضاع خوبی ندارند و روزهای سختی را تجربه می‌کنند. تیم‌هایی که فوتبال‌دوستان خاطرات زیادی با آنها دارند، حالا در وضعیت نامناسبی قرار دارند. تیم‌هایی مثل داماش گیلان، فجرسپاسی شیراز، سپیدرود رشت، ملوان انزلی، استقلال خوزستان و… که سال‌ها در لیگ‌برتر حضور داشتند و مردم شهرهای‌شان با آنها زندگی می‌کردند، حالا همین که در لیگ یک باقی بمانند، برایشان موفقیت است. جالب اینکه اکثر این تیم‌ها شرایط مالی نامناسبی دارند و نیازمند رسیدگی بیشتری از سوی مسئولان‌شان هستند.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
در ایستگاه‌های پایانی لیگ دسته اول فوتبال چه خبر است؟ 
کورس کرمانی‌ها برای حضور در لیگ‌برتر

www.shahrvanddaily.ir

روزنامه شهروند
SHAHRVAND DAILY
در ایستگاه‌های پایانی لیگ دسته اول فوتبال چه خبر است؟ 
کورس کرمانی‌ها برای حضور در لیگ‌برتر

www.shahrvanddaily.ir