صفحه ویژه کرونا
آخرین آمار، مطالب و خبرهای مربوط به ویروس کرونا
آخرین اخبار
امروز دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۹
| تهران – ایرنا – برخی از تشکل‌های ایثارگری از اقدام جهادی رییس جمهوری، ‌هیات دولت و رییس بنیاد شهید برای رفع مشکلات جامعه ایثارگری و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور قدردانی کردند.

تهران - ایرنا - برخی از تشکل‌های ایثارگری از اقدام جهادی رییس جمهوری، ‌هیات دولت و رییس بنیاد شهید برای رفع مشکلات جامعه ایثارگری و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور قدردانی کردند.

شمار زیادی از تشکل های ایثارگران از جمله فرزندان شاهد، ‌خانواده شهدا، ‌جانبازان، آزادگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس روز سه شنبه در بیانیه‌های جداگانه با ارسال نمابر به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، ضمن تشکر از دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و اقدام به هنگام سعید اوحدی رییس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران از حرکت جهادی در هیات دولت در زمینه کاهش مشکلات ایثارگران استقبال نموده و آمادگی خود را برای همکاری و فعالیت مشترک به‌منظور حل مسائل مربوط به جامعه ایثارگری و توسعه فرهنگ غنی ایثار و شهادت اعلام کردند.

نخستین گام مدیریتی جهادی در بنیاد شهید و امور ایثارگران

تشکل جانبازان قطع پا (کانادین) به پاس قدردانی از نخستین گام مدیریت جهادی در بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه حمایتی خود از سعید اوحدی تصریح کرده است:‌ این تشکل با تشکر از چاره اندیشی مسئولان و مدیران دلسوز نظام جمهوری اسلامی و نخستین اقدام جهادی در بنیاد در حمایت و همکاری با رییس جدید بنیاد شهید آمادگی خود را اعلام می نماید.  

 لازم به توضیح است رئیس‌جمهوری در جلسه روز هشتم تیر ماه جاری دستور داد تا پایان دولت دوازدهم همه مطالبات ایثارگران تسویه شود؛ همچنان که در ابتدای دولت دوازدهم، مطالبات انباشته ایثارگران از دولت‌های قبل تسویه و پرداخت شد.
دکتر روحانی همچنین خاطرنشان کرد: زیبنده نظام اسلامی نیست که خانواده معظم شاهد و ایثارگران مطالبات معوق داشته باشند.

 همچنین  سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در نشست هیئت دولت از واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار نفر از ایثارگران خبر داد.
گفتنی است، بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران در سال گذشته با معرفی بنیاد به شبکه بانکی از تسهیلات بانکی مسکن با مجموع اعتبار ۲ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان استفاده کردند. از این تعداد ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد مربوط به تسهیلات خرید مسکن بوده و مابقی در قالب تسهیلات ساخت، مورد بهره‌برداری ایثارگران واجد شرایط قرار گرفته است. همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته و توافقات به عمل آمده با سازمان ملی زمین و مسکن و با توجه به امکانات موجود در هر استان در سال ۱۳۹۸ واگذاری زمین و پرداخت وجه ریالی ما به ازای زمین جمعاً برای بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از ایثارگران انجام شده است.
 قابل توجه است هیئت وزیران، با پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.
بر این اساس، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، مراکز استان‌ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، سایر شهرستان‌ها یک میلیارد ریال و روستاها ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شد.

تشکر از گام تحولی معاون رییس جمهوری 

موسسه صلح و حمایت از آسیب دیدگان جنگ فرزندان شاهد نزاجا نیز در اطلاعیه ای از رییس جمهوری و اقدام تحولی اوحدی تشکر نموده و ضمن تحسین این حرکت جهادی آمادگی خود را جهت هر نوع فعالیت و همکاری مشترک به منظور حل مسائل ایثارگران و توسعه فرهنگ غنی ایثار و شهادت اعلام نمودند.

تقدیر از چاره اندیشی مسئولان و مدیران دلسوز نظام

تشکل کانون آرامش جانبازان و رزمندگان اعصاب و روان ضمن تقدیر از چاره اندیشی مسئولان و مدیران دلسوز نظام و نخستین اقدام جهادی در بنیاد شهید در حمایت و همکاری با اوحدی اعلام آمادگی کردند.

آمادگی جهت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه 

تشکل دفاع از حقوق جانبازان و قربانیان سلاح های شیمیایی استان فارس در بیانه خود ضمن تشکر از از دکتر روحانی و اقدام به هنگام سعید اوحدی از این حرکت جهادی استقبال نموده و آمادگی خود را جهت همکاری و فعالیت مشترک بمنظور حل مسائل مربوط به جامعه ایثارگران و توسعه فرهنگ غنی ایثار و شهادت اعلام کردند.

همدلی همفکری و کوشش تمامی مسئولان کشور در جهت رفع مشکلات ایثارگران

تشکل جمعیت یادگاران اسوه های ایثار به پاس قدردانی از نخستین گام مدیریت جهادی سعید اوحدی اعلام کردند بی شک حل مسائل و مشکلات مربوط به جامعه ایثارگران نیاز به همدلی همفکری و کوشش تمامی مسئولان کشور و دلسوزان نظام جمهوری اسلامی دارد.

حمایت و همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران 

تشکل کانون فرهنگیان شاهد و ایثارگر ضمن تقدیر از چاره اندیشی مسئولان و مدیران دلسوز نظام و نخستین اقدام جهادی در بنیاد شهید و امور ایثارگران در حمایت و همکاری با رییس این بنیاد اعلام آمادگی کردند.  

قدردانی از نخستین گام مدیریت جهادی رییس بنیاد شهید

تشکل جمعیت آزادگان دفاع مقدس به پاس قدردانی از نخستین گام مدیریت جهادی سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثاگران در بیانیه خود خطاب به وی آورده است:‌ با عنایت به خبر واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۲ هزار نفر از ایثارگران و افزایش سقف تسهیلات مسکن از سوی معاون رییس جمهوری و دستور دکتر روحانی در جلسه هیات دولت مبنی بر تسویه همه مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم به رسم ادب شایسته است از ریاست جمهوری و نخستین اقدام تحولی و جهادی جناب عالی به ایثارگران صمیمانه تشکر نماییم.   

لازم به توضیح است که بسیاری از تشکل های ایثارگری در کشور نیز از این حرکت جهادی دولت و بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر و تشکر کردند.

اشتراک گذاری در twitter
توییتر
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
مطالب مرتبط
  • پیشنهاد شهروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قدردانی تشکل‌های ایثارگری از روحانی و رییس بنیاد شهید
روزنامه شهروند | SHAHRVAND DAILY